5 patarimai kaip įveikti baimę!

Dalinuosi keliais patarimais, kaip galima prisijaukinti baimę, nes baimė yra neišvengiama!

6/16/20221 min read

5 patarimai kaip įveikti baimę!

Visų pirma - baimė visada bus, pasiruošusi atnešti paniką, bet galime rinktis, ar pasiduosime jai. Baimė gyvena ateityje. Kodėl?

Todėl, kad mes dažniausiai bijome to, kas dar neįvyko. Pabandykite prisiminti situaciją, kuomet labai bijojote, gal net ėmė drebulys iš beprotiškos baimės. Kaip prisiminus tai jaučiatės dabar? Ar kai situacija įvyko, tikrai buvo verta taip bijoti? Pabandykite, kai bijosite persikelti į ateitį ir pagalvoti kaip jausitės jau po įvykio ar situacijos.

Kaip tvarkytis su ta baime? Tereikia apversti ją ir išmokti jaustis su ja patogiai, o ne bijoti nežinomybės.

Keli patarimai kaip dealinti su baime:

  1. Stebėk baimę per užpakalinį veidrodėlį (prisimink situaciją, kai labai bijojai, kad net ėmė drebulys. Pažvelk į tai naujai, jau praėjus šiai situacijai. Ar po to kai įvyksta kažkas, iš tikrųjų buvo taip baisu? Ir pasistenk tai pritaikyti būsimoms situacijoms. Pažvelk į jas taip, lyg ši situacija jau įvyko).

  2. Apversk baimę (pirma baimę išnarstyk, suprask, ko iš tiesų bijai, o paskui apversk, kad baimė dirbtų tau, o ne prieš tave).

  3. Būk šią akimirką (ar šią akimirką tau vyksta kažkas baisaus? baimindamasi dar prieš kažkam nutinkant, iššvaistai labai daug savo energijos).

  4. Neprisileisk nesąmonių (stenkis neskaityti informacijos, kuri tau kelia baimę, nežiūrėk video, serialų, filmų, kurie keltų baimę).

  5. Negalvok apie liūdnus dalykus prieš miegą (neveltui yra sakoma kad ryte protas blaivesnis nei vakare, tad stenkis negalvoti apie sunkias, baisias akimirkas, situacijas, ryte tikrai bus lengviau).

    Kaip jūs prisijaukinate šį slibiną - baimę?